HASTANE VE VATANDAŞLIK

ABD’de sağlık kuruluşları tedavi ettikleri vakaların zorluk derecelerine göre sınıflandırılmışlardır. 

Miami’de doğum yapmaya karar verdiğinizde ilk olarak sizin durumunuza uygun hastane seçeneklerini size sunuyoruz.

Hastane seçimini yaptıktan sonra, sağlık kayıtlarınızı hastane ile paylaşarak onlardan sizin için daha net bir bütçe ve doğum planı oluşturulmasını talep ediyoruz.

Eğer tek çocuğa bekliyorsanız ve herşeyin yolunda ise doğum merkezleri bile çok düşük maliyetleri nedeniyle dikkate alınabilir seçeneklerdir.

Miami’ye gelişinizden sağlık kayıtlarınızın doktor ile paylaşılması ve ihtiyaç duyulan diğer işlemlerin siz Türkiye’deyken temin edilmesi maliyetler açısından önemlidir.

Birçoğumuz Türk doktor bulalım yada en azından doktoru bir tanısaydık düşüncesinde oluyor. Oysa Miami’nin sağlık şehri olması dolayısıyla sağlık hizmet standartları o kadar tatminkar ki, böyle bir kritere ihtiyacınız yok. Doktor ve hastane seçimi yaparken maliyetler ve sağlık durumunuzun gereklerini ön plana alarak karar vermeniz daha doğru bir yaklaşım olabilir.

Hastaneden ayrılıp evinize dönmeniz sonrasında bebeğinizin Amerikan vatandaşlık işlemleri ekibimizce başlatılır. Doğum sonrasındaki iki haftalık süre zarfı içerisinde bebeğinizin sosyal güvenlik numarası ve ABD’de kimlik yerine geçen pasaportu alınır.

Özetle Türk doktor bulmak yada aramak yanlış değilse bile zorunluluk değil. Dil konusunda desteğe ihtiyacınız var ise bu konuda her zaman size ek hizmet olarak yardımcı olabilmekteyiz.